„Kochać Boga,
to kochać całą ludzkość.
A kochać całą ludzkość,
to dopomagać jej i pragnąć
jej zbawienia.”

Matka Paula Zofia Tajber

W 1991 roku nasze Zgromadzenie podjęło pracę w Kamerunie, diecezji Bertoua (obecnie Batouri) w Djouth, w małej wiosce w głębi afrykańskiego buszu. Misję zamieszkuję cztery plemiona, wśród nich Pigmeje Baka.

W 2002 roku siostry otworzyły drugi dom formacyjny w Kamerunie w Abong Mbangu.

Siostry na kontynencie afrykańskim podejmują szeroką działalność: przygotowują do sakramentów, prowadzą miejscową przychodnię, szkoły CEB dla najbardziej ubogich tego rejonu, kierują formacją nauczycieli pracujących w szkołach.

Ważne miejsce w ich posłudze zajmuje animacja pastoralna i animacja kobiet.

Nasze Misjonarki

S. Alicja

Abong-Mbang

S. Donata

Djouth

S. Gabriela

Djouth

S. Nazariusza

Abong-Mbang

S. Symeona

Abong-Mbang

Matka Tajber o misjach

Kochać Boga, to kochać całą ludzkość. A kochać całą ludzkość, to dopomagać jej i pragnąć jej zbawienia.

Stań się duszą misyjną. Chociaż żyjesz tu, w Polsce, to jednak myśl twoja niech często tam zagląda, gdzie jeszcze chrzest nie obmył dusz z grzechu pierworodnego. Proś Boga o łaski dla nich.

Misje
w Kamerunie

Chcesz być misjonarką? Nie potrzebujesz jechać w daleki świat do Australii, Afryki, Ameryki, ale razem z Panem Jezusem możesz modlić się za świat pogański do Ojca Niebieskiego, wtedy żyjesz dla świata całego.

Proś Matkę Najświętszą o opiekę, o łaski dla świata całego.

Jeżeli będziesz wynagradzać za ludzkość, przepraszać Boga, prosić o błogosławieństwo, nawrócenie, skróchę, żal za grzechy, wówczas żyjesz nie tylko dla siebie i Jezusa żyjącego w tobie i w otoczeniu, lecz dla Jezusa Zbawiciela, który pragnie cały świat ludzkich dusz zdobyć.

Pomoc Misjonarkom

S. Donata Krupa ZDCh – misjonarka w Kamerunie prosi o pomoc dla pigmejskich noworodków. Marzeniem siostry jest, aby po urodzeniu dostały: pieluchę i śpioszki, a matki zarażone wirusem HIV butelki na mleko. Tak niewiele a tak dużo… rzeczy możemy wysłać bezpośrednio na misję.

Pomagając uratujemy życie niejednemu pigmejskiemu dziecku.

Adres:

Donata Krupa
M.C de DJOUTH
40 Bertua
Cameroun/Kamerun

Przesyłka ekonomiczna: koszt wysyłki około 100 zł, w terminie 6-8 tygodni.

Konto misyjne (Bank PEKAO S.A., Rynek Główny 47, Kraków):

46 1240 4650 1111 0000 5159 0145

z dopiskiem s.Donata przychodnia-Djouth

Wysyłka z Kamienia Pomorskiego (kwiecień 2016)

OKULARY DLA AFRYKI

Wysyłka z Białogardu (styczeń 2015)

W styczniu 2015 z Białogardu (parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa) zostały wysłane 4 paczki zawierające: pieluszki, butelki na mleko, lekarstwa, mleko w proszku, słodycze, ubranka i inne.

Wysłanie paczek było możliwe dzięki wielu osobom dobrej woli. Za wsparcie finansowe dziękujemy: Ks. inf. A. Klosce z Koszalina, księżom wikariuszom z parafii Najświętszego Serca w Białogardzie, Pierogarni Zielona Chatka z Białogardu, Caritas z parafii Narodzenia NMP w Białogardzie, Siostrom Duszy Chrystusowej z Białogardu. 

Mamy nadzieję, że za kilka tygodni nasze dary dotrą do najbiedniejszych adresatów – pigmejskich noworodków.

Wysyłka z Kamienia Pomorskiego (listopad 2014)

W listopadzie 2014 zostały wysłane paczki z Kamienia Pomorskiego przez dzieci z rzeczami takimi jak: ubranka dla dzieci, zabawki, butelki na mleko, pieluszki.